logo
Potřebujete poradit? Zavolejte nám: 311 677 677    
cz   en   de  

JAK VYBRAT K NAŠÍ TŘÍKOLCE POMOCNÝ POHON

Vážení zákazníci,

Pozorujeme stále rostoucí zájem o pomocné pohony. Pokusíme se Vám pomoci s jejich výběrem. Naše pohony jsou instalovány výhradně na přední kolo aby nesnižovaly užitné vlastnosti tříkolek 113 a 103 a jejich nákladového prostoru, v případě elektroverzí tam i tak poněkud překážejí baterie.

Pomocné pohony ať již elektrické, nebo spalovací, mají řadu výhod:

Všechny pohony lze na naše tříkolky instalovat i dodatečně. U většiny se však musí vyměnit některé díly- přední kolo, vidlici, někdy brzdu. Přináší to tedy proti montáži přímo při výrobě určité vícenáklady. Jejich výši i ceny vlastních pohonů najdete v aktuálním ceníku.

Nabízíme nyní dva různé elektropohony: Oba typy jsou doslova jen pomocné. Mají za úkol umožnit překonání bariéry, jíž je třeba jen jeden strmý kopec na cestě za nákupem. Jejich dojezd je omezený, a předpokládá se, že jezdec trvale šlape, byť třeba jen s třetinovým úsilím. Kdo se chce pouze vozit, musí jinam, nebo se podívat na náš spalovací pohon. V elektrooboru pro něj existují plně trakční tří nebo čtyřkolé skútry, jež mají daleko mocněji dimenzované baterie a tím trojnásobnou váhu i cenu. Není myslitelné je naložit do auta ani přenést přes tři schody. Jako rehabilitační pomůcka neslouží, a firma LOPED se jimi nezabývá.

Oba typy používají bezúdržbové baterie 36V.

Častým a těžko zodpověditelným dotazem u elektopohonů je dojezd. Pohony bez pomoci pedálů při testech ujely s jezdcem o hmotnosti 80kg, po rovině, za bezvětří a se správně nahuštěnými koly asi 6-10 km. To je ale falešný parametr, protože takto se používat nesmějí. Pokud jsou vybaveny šlapacím senzorem (Pedelec) ani tak činit nelze. Praktický dojezd při správné dopomoci šlapáním činí podle charakteru terénu 25-70 km. Nabíječka má kapesní rozměr a tak není problém si ji brát s sebou. I krátké dobití, například během oběda v restauraci, baterie oživí. Spotřeba energie je nepatrná, počítá se v jednotlivých korunách, a snadno se vejde do obvyklého spropitného.

Nabízíme též spalovací pohony: všechny postupně nabízené typy hnaly přední kolo a používaly výborný spalovací čtyřtaktní motor HONDA 35cm3, OHC, se samočinnou odstředivou spojkou. Je to léty osvědčený agregát bezproblémový v provozu a s dobrou životností. Používá nejběžnější benzin Natural 95 nebo podobný. Na integrovanou nádržku 0,6 l běží asi hodinu, takže při rozumné práci s plynem a při vypínání z kopce ujedete přes 25 km. Na delší cestu je nutno vézt zásobní kanystr. Startuje se šňůrou dosažitelnou ze sedla, vypíná tlačítkem. Olejová náplň je předepsána výrobcem, první náplní je polosyntetický BP 10W-40, asi 50ml. Na tříkolce je zachován plně funkční pedálový pohon, takže je nadále považována za jízdní kolo se všemi legislativními úlevami. Šlapání však popravdě přijde ke slovu jen pokud Vám dojde benzin. Kdo by pomáhal, když to tak skvěle jede samo až 25 km/h, a vyjede to skoro každý kopec. Využívat maximální rychlost však nedoporučujeme- tříkolka jede bezpečně do 15-20 km/h, pak již vyžaduje citlivé ovládání. Motor je navíc při rozumných otáčkách daleko tišší.

Dotazy rádi zodpovíme na 311 677 677, 605 252 351 nebo na loped@loped.cz

Akce do konce února
(nebo do vyprodání zásob)

Při osobní návštěvě a objednávce ZDE
nad 10tis Kč
získáte 10ti funkční Cyclocomputer Náhled - Cyclocomputer zdarma

Při osobní návštěvě objednávce ZDE
nad 18tis Kč
získáte 10ti funkční Cyclocomputer Náhled - Cyclocomputer
a sadu LED blikaček Náhled - blikačky zdarma

© Loped-tříkolky, s.r.o., Karlštejnská 25, 252 17 Tachlovice
Website info prohlášení o přístupnosti | podmínky užití | mapa stránek