Kontakt

Nechte nám váš telefon,
my vám zavoláme!

Životopis firmy, aneb jak se LOPED do Tachlovic dostal

Nadšenecké začátky - (garáž 18m2)

Firma LOPED má své kořeny v roce 1986, kdy byly v amatérských podmínkách zahájeny vývojové práce na spřaženém bicyklu DUPLEX.

V březnu 1989 bylo MNV v Praze 8 firmě LOPED vystaveno první povolení k provozování výdělečné činnosti. Ta probíhala ve vyklizené garáži v Praze 4-Strašnicích.

Přezimování na Praze-západ v Chrášťanech - (stodola 50m2)

Podzim a zimu 1991/ 92 prožila firma ve stodole s děravou střechou. Současně adaptovala sklepní prostory 90m2 v Karlíně.

Rozvoj ve Vítkově ulici 5 v Praze 8-Karlíně - (sklep 110m2)

V dubnu 92 zde zahájila činnost formou sdružení fyzických osob a pokračovala ještě celý rok 1995. V tomto údobí byl vyvinut základní sortiment výrobků. Začalo se dařit exportovat.

Sen o důstojném působišti splnila Kollárova 16 - (dvorní trakt 200m2)

V dubnu 1996 byly zkolaudovány nově adaptované prostory v přízemí půvabného pavlačového domu. Firma sem přišla již jako právnická osoba LOPED v.o.s. Sortiment výrobků, ale hlavně ortopedického příslušenství, byl dále doplňován. Tuto etapu přerušily povodně v srpnu 2002, které způsobily firmě totální škodu, vodoryska se zastavila 2,95 m nad úrovní prahu provozovny.

Boj o přežití ve Vysočanech: Areál Pražských služeb - (místnost 70m2)

Firma se evakuovala do provizorních prostor a s únosným výpadkem pokračovala ve výrobě. Souběžně vytipovala, zakoupila, upravila a zkolaudovala objekt v obci Tachlovice, těsně za západními hranicemi Prahy, ještě v dobrém dosahu autobusů MHD.

Konečně ve vlastním objektu - (bývalá pošta 330m2)

Od září 2003 zde pokračuje ve výrobě a vyvíjí pro Vás další produkty. V roce 2011 vznikla společnost LOPED-tříkolky,s.r.o. a převzala výrobu od mateřské LOPED v.o.s., která se jí ale nadále stará o výrobní zázemí.

Loped léto
Loped zima